Když je méně více aneb 7 tipů pro krásné vlasy

Zdravím vás :-) ,

dnešní článek snad potěší všechny přítomné dámy, neboť pochybuji, že by někoho z mužů tohle téma zajímalo, ale třeba se mýlím, hihi. Která z žen by nechtěla zcela bezchybné vlasy? Již od malička jsem si přála mít hřívu dlouhou až po zadek, ale to se mi zatím ještě nesplnilo 😀 . Trh je v dnešní době přesycen všemožnými vlasovými vychytávkami a také doplňky stravy, které slibují i nemožné, avšak ono kolikrát stačí jednoduše nepřehánět.

1. Vyvážený jídelníček je klíč ke všemu– pokud má člověk ve svém jídelníčku vše potřebné, věřte, že žádné další doplňky stravy nejsou třeba. Pokud jíte pravidelně a vyváženě, děláte nejen pro své vlasy ale i tělo, rozhodně to nejlepší, co můžete.

2. Nemýt si vlasy každý den– asi nekonečný boj mnoha z nás, až trend suchých šampónů mě však přinutil, zvolit i jinou alternativu, než je každodenní mytí. Světe div se, ale co jsem se pár měsíců donutila vlasy každý den nemýt, po stránce kvality vidím poměrně velké zlepšení.

3. Střídat výrobky se vyplácí– pokud používám šampón delší čas, většinou jeho účinnost není tak dobrá, jak je tomu na začátku, což je celkem logické.

4. Pravidelné zastříhávání konečků– Další samozřejmá věc, i když já se přiznám, že zrovna tento bod jsem vždy pěkně flákala. Navíc jsem si naivně myslela, jak dělám vlastně dobře a jak my vlasy porostou rychleji. Vlasy možná porostou, ale ve ztenčené formě.

5. Maska a balzám, bez nich by to také nešlo– Pokud chcete mít vlasy vyživené a lesklé, na tyhle dva vlasové pomocníky nesmíte taktéž zapomínat. Sama tuhle péči občas dost zanedbávám, avšak snažím se lepšit.

6. Objev kouzla olejíčků– Stačí malé množství a vaše konečky se budou mít jako v ráji. Nejvíce mám v oblibě asi Mythic Oil od L´oreal Paris.

7. Promasírování pokožky– Skvělá věc k podpoření stimulace růstu vlasů. Není třeba vymýšlet nic neobvyklého, stačí skočit do drogérie či lékárny pro vlasovou vodu. Otázka pár korun.

downlister_2016-09-30_15-16-09

A jaké jsou vaše tajné tipy pro krásnější vlasy ? :-)

V tomto směru se určitě moc ráda dozvím cokoli nového, tudíž ráda uvítám každý váš komentář.

Mějte se krásně.

6 Comment

 1. Máš moc krásné vlasy :) Já jako malá musela mít vlasy krátké, což jsem mamce nikdy neodpustila. Vždy jsem chtěla dlouhé a asi od druhé třídy už jsem je nechala růst. Ale nikdy jsem nedosáhla své vysněné délky. Vlasy jsem si dřív myla denně a pro dobrý pocit bych to asi dělala i teď, ale jsem líná 😀 Jsem zvědavá, jak to bude tenhle semestr se školou, abych si případně mohla mýt vlasy obden. Někdy se o vlasy fakt pečlivě starám a jindy to zas docela flákám a nevím, co jim svědčí víc. Opravdu to chce vše vyvážit a nic nepřehánět :) Mythic Oil jsem taky měla, ale chci zkusit používat přírodní oleje :)

  1. Enne says: Odpovědět

   Jéé, tak to kdybychom vyhrabaly fotky z dětství, vypadaly bychom podobně 😀 ! Já měla jako malá také dlouho na hlavě takový ten „piškot“ :-D. Kdyby jsi objevila nějaký dobrý přírodní olejíček, určitě napiš :-) .

   1. Já měla vlasy vlnité, takže jsem měla spíš květák 😀 Z přírodních olejů mi nejvíce sedí zatím arganový a občas si dám na vlasy i olej Saloos Lemon tea tree, který je původně určený na obličej, ale nestihla bych ho spotřebovat, tak dávám pár kapek i do mokrých konečků :)

 2. Snad všechny tipy dodržuju i já a vážně fungují :) Za sebe můžu doporučit třeba ještě Biotin, nebo jiné „prášky“ na podporu vlasů, nehtů a pleti :)

 3. Oleje na vlasy patria medzi moje top produkty v starostlivosti o vlasy! Pekné tipy ʕ•͡ᴥ•ʔ

  * Le blog de la Licorne *

 4. Pěkný článek :) Většinu rad víceméně praktikuju, jen to zastřihávání 😀 Já nemůžu dopustit na kokosový olej, nechávám ho několik hodin na vlasech, jsou pak potom skvěle vyživené :)