Borotalco – deodoranty, které předčily mnohé

Borotalco, ještě do nedávna mi tahle značka nic neříkala. Do podvědomí se mi dostala až z různých recenzí či televizních reklam. Jen tak pro úvod, Borotalco je italská značka, jejíž vznik je datován roku 1878. Můj pohled na ni byl, dejme tomu, spíše neutrální. Na rovinu se přiznám, že recenze na téma deodorant či antiperspirant mi nikdy atraktivní nepřipadaly. Z toho důvodu se mi ani nechtělo o něčem takovém psát. Ale tento článek má jedno velké ALE :-) a o něm se dočtete hned dál.

dsc_0864

Nicméně produkty od značky Borotalco jsem se zrecenzovat rozhodla a to dokonce s chutí a nadšením. Jak jsem již psala výše, výrobky ze sekce deodorantů a antiperspirantů jsem nikdy moc neřešila. Jednoduše jsem zaběhla do drogerie, sáhla po tom, co jsem uviděla jako první a co nevonělo zrovna špatně. Avšak asi jsem za poslední dobu neměla štěstí při výběru, neboť většina deodorantů, které mi doma leží, nesplňují to, co bych od nich očekávala. Tím pádem jsem se zvědavostí kývla na otestování výrobků této značky.

dsc_0863

  1. Borotalco Pure

Borotalco Pure je nedávnou novinkou. Právě s ní jsem testování také začala. Hned při prvním přičichnutí si získala mé sympatie na celé čáře, neboť krásně voní po čistě vypraném prádle a tak „miminkovsky“. Tenhle typ parfemace u deodorantů volím nejraději. Nemusím se pak bát, že by se vůně s případným parfémem navzájem přebíjela. Deodorant jsem si při první testovačce hezky přibalila do práce, ale nečekala jsem, že by jeho účinek vydržel alespoň polovinu dvanáctihodinové směny a ono voalá, vydržel! A jelikož opravdu pořád někde poletuju, ať už do školy ze školy nebo právě na brigádu, takový šikovný pomocník se mi do kabelky rozhodně hodí. Tahle varianta navíc díky obsahu Microtalca zanechává pokožku po aplikaci suchou a jemnou, což také mohu potvrdit. Věřte, že není nic horšího, když si aplikujete nějaký ten „sprej“ a v tu ránu máte najednou v podpaží nalepenou půlku obsahu vašeho trička. Ale v tomhle případě, musím zaklepat. Novinka Pure, navíc neobsahuje hliníkové soli, čímž umožňuje pokožce volně dýchat. S jemnou a dlouhotrvající vůní také souhlasím. Kromě klasického spreje je k dostání také kulička. Ale víte co, nechápu? Voní jinak než zmiňovaný sprej. Ostatní vlastnosti, které jsem jmenovala výše, zůstávají stejné, ale ta vůně…to mi hlava nebere :-) . Takže za mě doporučení pro sprej řady Pure!

dsc_0867

     2. Borotalco Original

Zelená řada je takovou klasikou s čistě přírodní parfemací a i když mi je o něco více sedla řada Pure, zaujal mě zde klasický tuhý deodorant. Celá řada je navíc unisex, takže ji můžete nabídnout i své drahé polovičce. Účinek deodorantů (stejně jako v předchozím případě) je 48 hodin, což jsem netestovala, jelikož asi jako většina, koupelnu alespoň jednou do těch 24 hod navštívím. Bohatě mi však stačí ta několika hodinová výdrž, kterou jsem postřehla a kterou mi jiné výrobky bohužel neposkytly.

dsc_0872

Kromě Pure a Original je k dostání také řada Invisible. Jejich cena se pohybuje okolo 100 Kč.

Jaká je vaše zkušenost se značkou Borotalco?

Mějte se jak jinak než krásně a určitě zde zanechejte komentář. Budu moc ráda, vážně :-) .

Vendula

2 Comment

  1. Značku už jsem zaznamenala, ale jak píšeš, recenze na deodoranty mě úplně neberou. Vůní miluju Dove Original a nijak extra se nepotím, takže mi stačí. Ale tohle vypadá hodně lákavě hlavně díky absenci hliníku :)

  2. mám rada bio deodoranty, o tejto značke som ešte nepočula :)