Super zdravá snídaně za 5 minut

Kdo by neměl rád lívance? Přihlašte se. Myslím, že většině občas na chuť určitě přijdou. Kdybych zde měla jmenovat můj absolutně nejoblíbenější ranní pokrm, byla by to beze sporu vejce. Přesněji řečeno hemenex- moře šunky, slaninky a na tom dvě volská oka, prostě lahoda. V rukávu mám však ještě jeden skvělý tip a to na sladkou snídani! Dovolte mi, abych vám dnes předvedla osvědčené banánové lívanečky, po kterých se budete bezpochyby olizovat až za ušima.

IMG_4266

Tyhle banánové nekynuté lívanečky máte hotové opravdu za pár minutek.

Co budete potřebovat?

  • 1 banán
  • 100 g jemných ovesných vloček
  • 2 vejce
  • 100 ml mléka
  • špetka soli

Postup:

Banán jednoduše rozmačkáme a smícháme se zbytkem ingrediencí. Z připravené směsi vytvarujeme lívanečky a dáme je dozlatova osmažit na pánvi. Na smažení doporučuji použít malé množství řepkového oleje. Zbývá jen lívanečky dozdobit. Já je mám nejraději s lžící bílého jogurtu, meruňkové marmelády a ovocem. Na samotný závěr celý pokrm ozdobím agávovým sirupem a oříšky.

zdroj receptu

A co snídáte nejraději vy?

2 Comment

  1. Přesně tyto jsem také už dělala a jsou vynikající a celkem rychlé.:) Ale dávám přednost kaši, nebo pokud naši koupí buchtu, tak této nezdravé variantě. :)

    Somethingbykate

  2. Takéto ranajky su super, no mne sa to nikdy nechce pripravovat. Ráno musim mat niečo hned – preto ranajkujem pečivom s maslom, džemom, čo je za minutu hotove a k tomu káva.