Jedna velká recenze na téma Havlíkova Apotéka

Havlíkova Apotéka,

pro mě veliký objev z hlediska pečující kosmetiky, který prostě musím poslat dál. Zajímavé je, že mě samotná značka zpočátku vůbec neoslovila. Přivedla mě k ní až kamarádka, která si ji nemohla vynachválit. A tak znáte to, netrvalo dlouho a sama jsem se zašla do toho malého provoněného krámečku kousek od „Maliňáku“ podívat.

DSC_1091

1) Bio hroznový olej (30 ml)

Pro mě to největší překvapení! Z toho důvodu si právem zaslouží v dnešním přehledu první místo. Tento multifunkční olejíček má opravdu nespočet využití. Já si jej pořídila, jelikož můj další oblíbenec (zmíněn hned níže) pleť bohužel trošku vysušuje. Z toho důvodu při aplikaci krému Krásná slečna přikapávám pár kapek tohoto hroznového oleje. Olejíček nezanechává pletˇ mastnou a poměrně rychle se vsákne (ale zase pozor na množství, doporučuji tak ty 3 kapičky). A především mám pocit, že vůbec neubývá! Cena je také přijatelná- 178 Kč (30 ml balení). Použít se dá také například na suchá místa pokožky či na vlasy. Vhodný je jak pro suchou, tak i pro zralou a citlivou pleť. Doporučen je dokonce i na ekzematickou pokožku.

DSC_1072

2) Krásná slečna (30 i 50 ml)

Představuji vám můj nejoblíbenější krém současnosti. Doma mám již několikátou tubičku. Dostala jsem se k němu přitom zcela náhodou. Mým prvním testovaným krémem z Havlíkovy výrobny byl  přitom Český krém. Ten není také vůbec špatný, ale doporučila bych ho spíše na méně náročnou a sušší pleť. Krásná slečna se perfektně hodí na citlivější a problematičtější pleť. Ale své úskalí také má. Na to pozor. Poměrně pleť vysušuje- díky obsahu zinku. Z toho důvodu jsem se rozhodla ke koupi dalšího parťáka ve formě hroznového oleje.

DSC_1085

3) Vlasové tónikum 10 rostlin (30 ml)

Tento produkt bych zařadila do zlatého středu hodnocení- nenadchne ani neurazí. Pro mě taková běžná vlasová vodička, u které jsem nezpozorovala, že by mým vlasům prospěla/ neprospěla. Avšak měla by podporovat růst vlasů a stabilizovat problémovou pokožku hlavy. Obsahuje například kopřivu dvoudomou, lopuch větší, oves setý, pohanku setou či chmel otáčivý.

DSC_1078

4) Balzám na rty

Další výrobek, který spadá do té zlaté střední sféry. Je fajn, avšak něco extra bych za ním nehledala. Z balzámů na rty se mi vždy nejvíce osvědčilo klasické Labello. Tento balzámek však moc hezky voní po medu a rty poměrně dobře hydratuje.

DSC_1087

5) Vlasový krém (30 ml)

Pro mě asi největší zklamání. Tento výrobek slibuje pravidelnou, hloubkovou výživu vlasů i pokožky. Pro začátek jsem si ho troufla dát pouze na konečky a to bohatě stačilo. Vlasy jsem měla v tu ránu slepené. Docela si neumím představit, že bych výrobek aplikovala do celé délky vlasů, nedej bože i na vlasovou pokožku, snad bych vlasy ještě někdy rozčesala :-D. Každopádně obsahuje samé lákavé komponenty jako: arganový olej, makadamiový olej, kopřivu, ibišek, atd. Já bych si ho určitě ale znovu nekoupila.

DSC_1070

Abych to tak nějak shrnula. Co se týče péče o pleť, tak Havlík patří k jedním z mých největších oblíbenců. Jelikož je má pleť opravdu dost citlivá, zužuje se také výběr výrobků, které mi sednou a nevadí. Na druhou stranu výrobky primárně určené na péči o vlasy mě poměrně zklamaly a žádný zázrak bych v nich bohužel neviděla.

A jaká je vaše zkušenost s Havlíkovou Apotékou?

2 Comment

  1. Zatiaľ som skúšala krém Andelská tvár, ktorý bol výborný, Je to nočný krém, no dal sa používať bez ťažkostí aj ako denný podkladový krém pod make-up. Moja pleť je mastná a nerobil mi žiadne problémy, žiadne nové akné skrátka nič bola som veľmi spokojná. Iné produkty som neskúšala, jedine masku Královská snídane pro pleť v mini vzorke a páčila sa mi, možno si ju kúpim v plnom balení.

  2. Měla jsem tu slavnou ranní masku a nenadchla mě. Ani moc dobře nečistila, ani vyloženě nehydratovala :( Pak jsem měla vzorek Andělské tváře, která mi způsobila pár malinkých pupínků, jinak nic extra. Ještě mám od kamarádky krém na ruce, který teprve čeká na zkoušení. Jsem na něj zvědavá a doufám, že bude super. Hrozně bych tu značku chtěla mít ráda, tak snad najdu něco, co mi sedne :) Určitě chci zkusit nějaké oleje, až dodělám zásoby :)