Pro všechny milovníky kávy: Kofio.cz

Po zkouškové pauze se opět hlásím, přátelé! Jak jistě víte, baví mě psát především neoteřelé příspěvky, u kterých doufám, že by mohly zaujmout. Dnešní příspěvek je věnovaný všem milovníkům kávy, respektive řečeno velmi zajímavému „projektu“ Kofio.cz. Ps: Doporučuji dočíst až dokonce, na konci vás čeká malé překvápko.

kofio

1) Charakterizujte prosím čtenářům v několika slovech projekt Kofio.cz.

Ahoj Vendulko, Kofio je nový portál, který jako první na českém trhu nabízí široké veřejnosti možnost nákupu čerstvě upražené kávy z více pražíren pod jednou střechou. Při výběru kávy uživatelem pomáhají recenze. Pomocníkem výběru, který usnadňuje cestu k té nejlepší kávě, je právě kofio.cz

kofioA

2) Kdy se zrodila první myšlenka tohoto projektu?

Náš kávový příběh začal koncem minulého roku v listopadu. Výběrová káva byla naší srdcovou záležitostí již delší dobu a nápad přišel velmi spontánně. Na internetu jsme stále hledali kávy pro náš mlýnek a chyběla nám možnost srovnání jednotlivých balíčku. Začali jsme nad tím přemýšlet a projekt byl na světě. Následně jsme spustili náš instagram s mottem „kávová revoluce, která tu ještě nebyla“ a začali připravovat koncept projektu.

kofio3

3) Proč se zrovna káva stala středem vašeho zájmu?

Kávu pijeme už dlouhou dobu a rádi experimentujeme s různými metodami přípravy. Součástí toho je ale nutnost kávu v kuchyni mít, nakupovat a tudíž ji stále dokola hledat. Takto jsme chtěli pomoci jednak sobě a současně tisícům lidí, kteří mají podobný „problém„.

kofio2

4) Jaký výrobek považujete z vaší nabídky za nejatraktivnější?

To je těžká otázka. Každá káva je jiná a stojí za ochutnání. Záleží na tom, co člověk preferuje. Mě nejvíce oslovili kávy z Afrických zemí, nebo pokud bych měl vybrat konkrétní jednu například z Ameriky, tak by to byla asi Kostarika.

5) Jakých „neřestí, se konzumenti kávy často dopouštějí? (cukr, mléko)

Veřejně nejznámější neřestí je cukr. Káva je podobně jako víno nápoj, který má své charakteristické chutě a všechny další přísady, tyto chutě ovlivňují. Samozřejmě je pochopitelné, že pokud si objednám kávu v kavárně a donesou mi espresso, které chutná jako pneumatika, cukr bude jen přidanou hodnotou:D.

6) Můžete jako profíci přes kávu doporučit nějaké vámi oblíbené kavárny?

Každý den objevujeme nové zajímavé místa a určitě doporučujeme navštívit v Praze kavárnu Kofárna na Újezdě, v Brně kavárnu Mymika nebo v Liberci kavárnu Sweet City od kluků z Nordbeans. Těch kavárně bychom uměli jmenovat několik, ale to si asi žádá samostatný článek.                                                                                         

7) Co všechno váš e-shop nabízí?

Momentálně máme v nabídce kávy z více než 10 pražíren z čehož, jedna je Green Plantation ze Slovenska. Nabídka káv se každý den zvětšuje a v budoucnu máme pro naše uživatele připraveny další novinky z kávového světa. České zastoupení na Kofiu mají pražské pražírny Coffee Source, Caffka, Kofárna, Kavárna Pražírna. Z Brna to jsou Rebelbean, Fiftybeans, PeneriniCoffee. Z Ostravy a jejího okolí Laura Coffee, Gnome’sCoffee a z Liberce Nordbeans a Sweet City Coffee.

8) A nějaké to lákadlo na závěr. Proč zrovna kofio.cz?

Kofio je zajímavé tím, že všechny kávy které si objednáte, cestují do Vaší kuchyně přímo z pražírny v 100% čerstvosti. Výhodou portálu Kofio jsou i různé filtry, informace o kávách a již zmíněný pomocník výběru. Kávu vám doporučují lidé, kterou ji už ochutnali a ohodnotili. To je velké plus. Kromě e-shopu káv je na portálu i sekce akce, kde vám každý den aktualizujeme databázi událostí z kávového světa, aby v tom byl jasný přehled.kofio1

Budeme rádi, pokud naši službu vyzkoušíte a uděláte si o ní vlastní názor. Pokud byste se tak rozhodli, doporučujeme využít slevový kupón ENNE10XTR8, který Vám ušetří 8% ceny .

VOUCHER: ENNE10XTR8 – sleva 8%.

Stránka: www.kofio.cz

Instagram: www.instagram.com/kofiocz

Facebook: www.facebook.com/kofiocz

5 Comment

 1. Jé, to je pěkný projekt :) V práci též odebíráme kávu od vlastníka pražírky a nemůžeme se jí vynachválit – je to úplně jiný level než ty rozpustné výrobky v marketech.

  1. Lenny děkujeme za pochvalu. Pokud byste měli zájem o odběr kávy z více pražíren, neváhejte nám napsat na info@kofio.cz – Honza

 2. Kávu miluju a pila bych ji nejraději pořád – i když teď se ji snažím dost omezovat. Dělá se mi po ni celulitida :(
  V Olomouci jsem občas chodila pro kávu do místní pražírny a fakt je taková káva úplně něco jiného než klasická rozpustná „srajda“ z obchoďáku :)

 3. Gabriel says: Odpovědět

  Výborný nápad, palec hore. Zaujímalo by ma ako Kofio distribuuje v ČR kávu zo slovenskej Green Plantation? Má vlastný sklad, alebo káva putuje pri každej objednávke cez hranicu? Ďakujem a chalanom držím palce.

  1. Ahoj Gabriel, káva z Green Plantation cestuje přímo z pražírny :) – Honza