Būcheck, Jedna báseň, Ugova Saleterie

Brňáci, uvítáte další tipy, kam si skočit na něco dobrého? Já doufám, že jo!

 1. Būcheck 

Jakožto milovník všemožných burgerů jsem jednoznačně věděla, že Būcheck musím zajisté zajít okoštovat. A aby ne. Jenom na Instagramu jsem během jednoho měsíce zpozorovala nespočet fotografií lákajících na skvěle vypadající burger se stejně skvěle vypadajícími hranolkami. A tak se šlo. Ten den jsme čirou náhodou úspěšně zakončili letošní zkouškové, což byl důvod k oslavě, tedy pořádnému „žvanci“ něčeho dobrého. Po dlouhém vybírání (docela mě lákal i „sýr v housce“, který byl také ten den v nabídce) jsem zvolila trhané vepřové s hranolkami na sádle. A co vám budu povídat, byla to mňamka. Tak pokud se budete někdy potulovat centrem Brna, přesněji řečeno kolem Zelňáku, Būcheck nevynechejte.

IMG_6559

2. Jedna báseň

Poklidná kavárnička s příjemným posezením,  milým personálem a samozřejmě výbornou kávou. Oceňuji také to, že i když je kavárna téměř v samotném centru Brna, nachází se na poměrně poklidném místě, ukryta z druhé strany „Maliňáku“. Samotný vnitřní interiér také nemá chybu a oddychové venkovní posezení zde taktéž nechybí. Krom kávy jsem zde zatím nic jiného nezkoušela, i když se na mě z jídelního menu usmívalo hned několik lákavých variant, nad kterými by se dalo hřešit.

IMG_6416

3. Ugova salatérie

Kolem Ugovy vyhlášené salatérie jsem kroužila již dlouhý čas, především od té doby, co se v Brně otevřely hned dvě nové pobočky. Přeci jen v těchto teplejších dnech nemá člověk dvakrát velkou chuť k jídlu a volí tak raději lehčí alternativy pokrmů. Hladová po něčem lehkém a zároveň chutném jsem se jednoho dne vydala po praxi poobědvat právě do Uga. No a když si člověk měl tedy najednou vybrat ze všech těch poměrně dobře působících názvů salátů, nebyla bych to snad ani já, kdybych si nedala něco trošku extra. Zkusila jsem tedy rovnou letní limitku s krevetami. Na to, že jsem dřív nemohla ryby či mořské plody ani cítit, bych se po nich teď doslova utloukla, tudíž je to pro mě vždy ta nejlepší forma odměny. Samotný salát vypadal již na první pohled poměrně lákavě. I když tedy za ty peníze, bych čekala rozhodně bohatší porci . Mimo to jsem nebyla obdarována ani bagetkou, ani příborem (ten jsem si pak teda nakonec vyprosila tojoo). Chuťově salát také nepůsobil špatně, i když tedy rozhodně nic pro někoho, kdo nemá rád ostrá jídla. I když mi pálivé pokrmy a jalapeňos nevadí, tentokrát jsem měla chvílemi, co dělat, abych neodpadla. Shrnutí je takové, že za takovou částku bych čekala opravdu něco víc.

IMG_6781

Snad vám dnešní tipy přijdou vhod.

Mějte se krásně,

Vendula

9 Comment

 1. Tak ale toto mi nedělej 😀 Já si poslední dobou burgery doslova zamilovala a pokaždé, když nějaký vidím, chytám šílené chutě 😀

  1. Enne says: Odpovědět

   Já jsem na tom úplně stejně :-D, tak žádný strach a s chutí do nich.

 2. U Uga si dám občas šťávu, ale ta cena je hrozná. Saláty jsem ochutnala dva, nějaký s kukuřičným klasem a ten druhý už si nepamatuju. A to samé. Za ty peníze hodně drahý předkrm (jo, bylo toho málo a na dlouho mě to nezasytilo). To s krevetami bych asi nezvládla, pálivé nesnáším 😀

  1. Enne says: Odpovědět

   Přesně tak no, je to vážně škoda. Sama upřímně řečeno neznám podobný koncept založený primárně na prodeji salátů, kde by si člověk pochutnal, dosyta se najedl a ještě si nezrujnoval peněženku :-D.

 3. Takový čtyři pidi krevetky, božee! Kamarádka mi říkala, že se taky nechala zlákat, dala si salát s kozím sýrem a řepou myslím, dostala k tomu jednu minibagetku a za 150 Kč se fakt nenajedla, to by ty bagetky musely být tak 4. Takže taky verdikt „za ty prachy to nestojí“… Bucheck je prostě žrádlo, který ještě do té doby, než odjedu do Francie, musím stopro ochutnat! Vidím to tak, že se odměním po posledním dni stáže, mám to tam blízko :) A v Jedné básni jsem taky doposud nebyla, vidíš, to jsem ani nevěděla, kde přesně to mají. Povedený článek, Vendy!

  1. Enne says: Odpovědět

   To teda no :-(, člověk neřekne kdyby to stálo tam pár korun, tak si na chuť dá, ale v takovém případě mi cena ku množství přijde vážně smutná. A Bucheck rozhodně doporučuji, pokud jsi brugerová stejně jako já, zklamaná myslím nebudeš :-D! Jinak moc děkuji za krásný komentář, Aničko :-*

 4. Wow ty burgry? Sakra takhle večer mi dělat chutě 😀 Vypadají opravdu lákavě :))Moc hezky článek :)

  LITTLETHINGSFOREM

  1. Enne says: Odpovědět

   Děkuji moc :-), burgery opravdu doporučuji!

 5. Skvělé tipy! Já moc burgery nejím, ale je pravda, že když jsem byla v NYC, tak jsem vyzkoušela vyhlášené místo na burgery a byla jsem hodně překvapena! Díky za tip :) Ugova salaterie dobrá, ale za mě nic extra. Na ty jejich porcičky, to mají celkem dost drahý.
  Meet My Lovely World