Luhačovice

Kdo by neznal tohle nádherné lázeňské město?

V Luhačovicích se nachází největší lázně na Moravě. O Vincentce jste už také zajisté slyšeli. Je to nejznámější a nejvýznamnější pramen těchto lázní obsahující  léčivou minerální vodu. A i když jsem na své zdraví myslela sebevíc, opravdu se mi nepodařilo do sebe kopnout více jak pár loků.

un2

Čemuž jsem však s chutí neodolala byly teplé lázeňské opatky. Na většině místech, kde oplatky prodávají, vám je i na přání ohřejí.

IMG_6619

Jelikož je všichni doma zbožňujeme, koupila jsem si také nějaké s sebou. Vsadila jsem na klasiku, tudíž to vyhrál jak jinak lískooříšek a hořká čokoláda. Koukala jsem, ale z kolika variant si můžete vybrat- od nugátu, přes kokos, višně v čokoládě, až po bílou čokoládu.

un3

Počasí nám naštěstí vyšlo nejlépe jak mohlo. Od rána trošku poprchávalo, ale naštěstí se to zase rychle rozehnalo.

un4

Samotná kolonáda je opravdu krásná,  skvělé místo pro letní výletování.

un1

Vydat se můžete také do nedalekých Pozlovic, kde se nachází Luhačovická přehrada, vzdálená od Luhačovic asi 2 km. V létě se zde dá projet třeba na šlapadlech nebo lodičkách, což bych třeba při příští návštěvě určitě ráda zrealizovala.

123

Kam v létě nejraději vyrážíte vy?

Mějte se krásně!

Vendula

1 Comment

  1. Mám to trochu z ruky, ale pokud bych se vyskytovala v okolí, nechala bych si takový výlet líbit :) Před pár letky jsem byla na víkend v Karlových Varech. Počasí sice nic moc, ale o to to bylo možná lepší, protože nebyly takové davy lidí. A taky se mi tam líbilo, i když jsem si nemyslela, že lázeňské město mě tolik zaujme :)