Babí léto v Rakousku

Rakousko, země zeleně, hor a celkově překrásné přírody. Když jsme se letos rozhodovali, kam na pár dnů „vypadnout“, tip padl právě na Rakousko. I těch několik kouzelných dnů nám nakonec nestačilo a s těžkým srdcem jsme se vraceli domů. Z toho důvodu mě napadlo sepsat pro všechny zapálené výletníky několik řádků o tomto tripu.

IMG_9099

Untitled 3

IMG_9104

IMG_9170

Untitled 4

Naše cesta vedla přímo do Semmeringu, kde se mimo jiné nachází také lyžařské centrum. Avšak věřte, že i mimo lyžařskou sezónu se zde nudit nebudete. Cílem naší cesty bylo omrknout zdejší krásnou přírody a i přes nepřející počasí jsme si to patřičně užili (i s těmi deštníčky). Důkazem toho je například tahle krásná přírodní nádrž, která se v Semmeringu taktéž nachází.

Untitled 8

IMG_9024

IMG_9077

Ubytování jsme byli také v tomto místě a hotel mohu doporučit všemi deseti. Výborné jídlo a česky mluvící obsluha jako bonus.

IMG_9221

IMG_9031

Největším oříškem pro nás bylo objednat si jídlo mimo hotel. Ani jeden německy neumíme, tudíž nám angličtina, ruština ani španělština moc nepomohla. Avšak i k tomu menu jsme se ve finále dopracovali- domluva rukama nohama ve spojení s google translator. Dýňová polévka neměla naprosto chybu a inspirovala mě k vylepšení té naší, domácí.

Untitled 2

Hlavní chod představovala pokrouhaná cuketa se šunkou a smetanou. Na to, že jsme do poslední chvíle nevěděli, co nám přistane na talíři, to dopadlo ještě dobře.

IMG_9130

Předposlední den jsme se vydali do čokoládového ráje- Lindt. Jakožto technologovi, by mi určitě nevadila ani prohlídka samotné „továrničky na čokoládu“.

IMG_9217

IMG_9165

Jak už to bývá, poslední den naší cesty byl ve znamení balení a chystání se zpět. Cestou domů jsme však zavítali i do jednoho nákupního centra a při té příležitosti jsme neodolali místnímu Burgeristovi. Burger stál opravdu za to. Oceňuji hlavně výběr z tolika omáček, že se člověk nestačil oblizovat.

IMG_9233

Jak jsem psal již na začátku, rozhodně bych zde vydržela o pár dní více a tento tip dovolené mohu určitě doporučit :-)

Jaká je vaše oblíbená destinace pro léto/podzim?

S přáním hezkého dne,

Vendula

1 Comment

  1. Na fotkách jsi krásná jako vždy :) Výlet to musel být povedený, taky by se mi něco takového líbilo, tak snad někdy… :) Jídlo vypadá skvostně, akorát jsem dostala hlad 😀 Přiznám se, že dřív mi Lindt bonbony chutnaly, ale nedávno jsem je měla zas, první dva tři bonbony ok, ale pak už mi nějak nechutnaly :( A máma říkala to samé (a to měla z jiného balení). Čokolády moc ozkoušené neznám, máme doma od téhle značky často hořké a na těch si já nepochutnám 😀 Prohlídka čokoládovny by byla skvělá, škoda že tam lidi jen tak nepustí :(