Snídaně králů v Kafecu Brněnském

Snídaně.

Víte, že právě ta by měla tvořit až 20% z celkového denního energetického příjmu? A ještě aby ne. Především po ránu naše tělo potřebuje dostatečně nastartovat. Jedné takové doslova královské snídaně jsem se nedávno zúčastnila díky Kafecu Brněnskému. kafec5

Kafec pro mě dlouhou dobu představoval naprostou jedničku ve výběrové kávě a lahodných zákuscích.  Tím pádem mi bylo opravdovou ctí, zúčastnit se setkání, na kterém nám bylo představeno nové snídaňové menu. Této události se dokonce zúčastnil i samotný pan majitel Kafecu, který nám rád zodpovídal na naše případné dotazy. Asi největším překvapením pro mě bylo to, že Kafec Brněnský má i svého sourozence ve Zlíně! Jelikož se čas od času v tomto městě vyskytnu, tak mám alespoň jasno v tom, kam si zajít na dobrou kávu. Zpátky však k samotné snídani.

kafec2

Musím uznat, že mě především zaujal promakaný systém objednávání. Nemůžete se rozhodnout mezi čokoládovou či ovocnou polevou na vafle? Proč nezvolit oboje. Tento vylepšený systém objednávání dává zákazníkovi možnost sestavit si snídani přesně podle jeho gusta.

kafec3

Jelikož jsem se nemohla rozhodnout mezi sladkou a slanou variantou, prubla jsem ve finále obě. Pro slanou variantu jsem si vybrala míchaná vajíčka se salátkem z rukoly a rajčátek, doplněné dozlatova opékanou slaninou. Celý pokrm byl doveden k dokonalosti díky hoblinkám parmezánu. Třešničkou na dortu pak byl domácí chlebík s cibulkou, který si Kafec peče sám.

kafec1

Jako sladkou variantu jsem si bez váhání zvolila vafle. Polevu jsem si „zakřížkovala“ borůvkovou, doplněnou zakysanou smetanou a banánem. Tečkou na závěr pak byla jako vždy výtečná káva. Obě varianty mi opravdu zachutnaly a už teď vím, že na snídani jsem zde nebyla naposledy!

kafec4

Domů jsem odcházela nejenom dosyta najedená, ale také plná nejrůznějších dojmů společně s nadšením, že jsem díky tomuto setkání měla také možnost poznat několik skvělých lidí naladěných na stejné vlně jako jsem já (Prvně foť, až pak jez, hihi).

kafec6

Tím pádem pokud byste se někdy rádi v Brně či Zlíně dosyta nasnídali nebo jen hledáte příjemné místo pro vaši odpolední kávu, zkuste Kafec. Věřím, že budete nadšeni stejně jako já. Mimo jiné doporučuji omrknout i „kafecový“ instagram (zde), kde na vás vykoukne přesně to, na čem si můžete pochutnat. Více fotek můžete najít i u mě (vendelin6).

Snídáte rádi? :-)

Mějte se krásně.

Vaše Vendula