Hello, USA

Ahoj Ameriko!

Říkám to pořád, všechno strašně letí. Když si vzpomenu, že jsem teprve před „nedávnem“ začala zařizovat všechny ty záležitosti týkající se W&T, je to až k neuvěření, že nastal onen den D. V Americe se teprve rozkoukáváme. Přeci jen rozdílnosti mezi Američany a Evropany jsou kolikrát značné. Vezměme to ale hezky od začátku.

Untitled 2

Naše cesta byla započata ve Vídni, dále byla vedena přes Anglii, následovala Philadelphia a cílovou stanici pro nás představoval Jacksonville. Cestování nám tedy dohromady zabralo téměř celé 2 dny. A pokud máte na jednom letišti hodně dlouho „čekačku“ rozhodně doporučuji mrknout po nějakém levném ubytování na přespání, alespoň v rámci EU.

Untitled 3

Za oceánem se většina z nás nachází poprvé. Takže je to pro nás jedna taková velká premiéra. Pro svůj pobyt a práci jsme si nakonec vybrali prosluněnou Georgii. Po příjezdu do následovalo jediné: rychle se vybalit a konečně se alespoň trošku prospat. Menší problém nastal pouze v případě společného ubytování, neboť koleje nehledí na to, že nejste místní studenti- holky a kluci musí bydlet jednoduše zvlášť. Jinak si ubytování a jeho areál nemůžeme vynachválit.

Untitled 6

Po našem zabydlení přišlo na řadu následující- Walmart.Walmart je obchodní středisko, něco jako u nás Globus, Lidl, Penny apod. Najdete tam v podstatě cokoli. Jediným problémem pak může být akorát to, jak onen objemný nákup přepravit z místa A do místa B. V Americe je pro většinu míst MHD zcela scifi, stejně jako jízda na kole nebo chození pěšky. Na ukázku přidávám něco z těch všech možných dobrot, které mě zaujaly hned na první pohled. Na samotný závěr vám pak ukážu něco pro pobavení aneb jak vám ve Starbucks dokáží vymyslet nové jméno (takže žádná Vendy ale Mindy jo).

Untitled 7Untitled 4Untitled 10Untitled 8Untitled 11

To by bylo asi na úvod vše.

Pokud Vás tyhle střípky z našeho pobytu USA baví a zajímají.

Budu určitě moc ráda za jakoukoli odezvu, ať na FB nebo tady.

Mějte se fanfárově.

Vaše Vendy (tedy Mindy) :-) .

1 Comment

  1. Super článek a skvělá inspirace i pro mě, jako nově začínají blogerku :). Skělé počteníčko. Těším se na další novinky ze zámoří 😀