Evropa versus USA- první dojmy

Evropa versus USA. Ani po samotném přistání do cílové destinace si člověk zcela neuvědomí, že je vlastně úplně ale úplně jinde. Spojené státy byly pro mne prvním vykročením z Evropy. Proto mě samotnou nesmírně zajímalo o jak velkou odlišnost se bude jednat. Všechny své postřehy jsem se rozhodla sepsat do několika bodů :-) .

  1. Jídlo– Stravování je zde hodně ale hodně rozdílné. Co jsem si tak stihla povšimnout, drtivou většinu „menu“ Američanů, tvoří nečekaně sladké, slané a smažené věci. Naopak alarmující je nedostatek zeleniny a obliba polotovarů. Pokud si zde však chce člověk sám uvařit, bez problému to zvládne samozřejmě i ve zdravé formě :-) .
  2. Doprava– V Georgii, kde se momentálně nacházíme je MHD naprosté scifi, stejně jako „pěškobus“. Na kole zde zahlédnete většinou pouze sportující jedince. Pro mě, člověka zvyklého denně nachodit denně okolo 8 km, docela nezvyk.
  3. Ekologie– Další slovo, které je pro Američany tak trochu cizí. Nejsem žádným ekologickým aktivistou, avšak jsem zvyklá chovat se k přírodě s úctou a věcmi šetřit. Bohužel zde plast pomalu létá vzduchem a na ekologické hledisko se moc nehledí.
  4. Vlídnost- Většina Američanů se chová opravdu mile a vstřícně. Rádi se vás zeptají jak se máte a vstřícností také nešetří. U nás se člověk jen tak nepotká s tím, že by ho někdo cizí oslovil a zeptal se ho jak se mu daří.
  5. Vzdálenost– Oproti Evropě je zde všechno opravdu dost rozlehlé a vzdálené. Jak jsem již zmiňovala výše, lidé  zde nejsou zvyklí kamkoli chodit pěšky. Což je podle mě z druhé strany škoda, neboť i těch 30 minut svižnější chůze denně se přeci počítá!

IMG_6821IMG_6663IMG_6759IMG_6876IMG_7147

Doufám, že se vám dnešní příspěvek líbil :-) .

Mějte se fajn,

Vendula

1 Comment

  1. Do USA bych se jednou hrozně moc chtěla podívat. To, co v článku píšeš, jsem už slysela z více stran. Prý si amici cukruji úplně všechno. I housky jsou tam sladké 😀 na druhou stranu jsou pak aspoň sladší k okolí a nejsou tak nevlidni jako lidi u nás, kteří ti dají pěsti v tramvaji, když jenom sedíš a kecas s doprovodem 😀