Dá se v USA jíst zdravě?

Zdravím Vás :-) .

Jídlo, právě to je jeden z aspektů, který mě na cestování fascinuje vždy nejvíc. Baví mě poznávat místní kuchyně daných zemí a vše, co je pro ně typické. Od Ameriky jsem čekala především kvanta sladkých a slaných pokrmů. A v tom jsem se také nemýlila. Dále mě samozřejmě zajímalo, zdali je vůbec možné se zde za rozumnou korunu stravovat i více méně zdravou formou. A přesně o tom dnešní příspěvek bude! První fakt, který bych nejspíš zmínila, je ten, že ceny potravin jsou zde podobné jako u nás. S tou rozdílností, že plat je zde násobně vyšší. Za co si však připlatíte je zelenina a ovoce, ta je naopak u nás zase levnější. „Nezdravé“ pokrmy jsou tu jednoduše „za pakatel“. Z toho důvodu se nedivím, že pak mnoho místních láká stravovat se tímto způsobem. Stejně tak to občas lákalo samozřejmě i nás.

IMG_8098

V resortu, kde jsem pracovala, bylo možné stravovat se v místní menze, která byla podle mého názoru k nezaplacení. Samozřejmě, že se zde občas vyskytla ne úplně zdravá jídla, ale vždy zde byla minimálně možnost poskládat si alespoň vlastní salát. Celý pokrm vás pak vyšel na 5 $, což si myslím, že je na obložený tác, alá „all you can eat“, velmi slušná cena.

IMG_8951Untitled 3

Jsou však dny, kdy jsem pracovala mimo resort a v tomto případě jsem si vařila sama (pokud jsem zrovna neodolala sushi, kterého jsem se zde nemohla nabažit). Maso zde vycházelo také poměrně levně, zejména to kuřecí. Stejně tak jakákoli příloha jako například těstoviny.1

Většina Američanů je zvyklá konzumovat především polotovary, které zde najdete v podstatě kdekoli. Chápu, že jako občasná krizovka to dokáže posloužit, ale jídlo připravené z čerstvých surovin by měl být vždy základ.

Untitled 2Untitled 4

A teď k tomu sladkému. Co vám budu povídat, kolikrát je těžké odolat, kvanta výborných lívanců, donutů, zmrzlin a dalších sladkostí se na vás směje na každém rohu. Pokud chcete jednou za čas zhřešit, stačí si pamatovat jednoduchou rovnici.6

IMG_7253

PŘÍJEM=VÝDEJ. Tudíž pokud je váš výdej za ten den vysoký, jednou za čas se i ty lívance dají odpustit. Další z věcí, se kterou jsem zde trošku bojovala, byla pravidelnost v jídle. Stejně tak většina Američanů je zvyklá jíst především 2x denně a to ve velkých porcích. Tudíž, když jsem si sebou donesla svačinku jako banán nebo jablko, působila jsem občas jako blázen. Co jsem si však nemohla vynachválit, byla mexické kuchyně.

IMG_9169

S představováním americké kuchyně jsem u konce.

Článek jsem psala ještě z práce.

Při cestování je stravování zase trošku jiná „pohádka“, ale o tom zase příště.

Jestli se vám dnešní článek líbil, dejte mi vědět.

Mějte se moc fajn,

vaše Vendula :-)