Pracovní část aneb měsíc na Saint Simons

Saint Simons – místo, které mi bylo měsíc domovem. Když jsem konečně usedla k notebooku s tím, že začnu sepisovat své zážitky z amerického roadtripu, zapomněla jsem na místo, kde to všechno začalo. Stejně tak jsem si uvědomila, že by bylo docela fajn, vzít to všechno hezky po pořádku. Jak možná víte, v USA jsem byla přes tzv. Work & Travel . Tento program se skládá z pracovní a cestovatelské části. Jednoduše řečeno- vydělej si a pak procestuj Ameriku. I když to možná na první pohled působí růžově, sranda to kolikrát úplně nebyla.  Naší prvotní lokací byl Brunswick. Městečko, kde se úroveň kriminality zvedá do nepěkných výšin (3x větší než kdekoli v USA). Jedna z věcí, kterou člověk radši nevěděl. Dalším místem, kde jsme během naší práce bydleli, byl pak konečně pohádkový St. Simons.

IMG_8244

Našim prvním ubytováním byla kolej v již zmíněném Brunswicku. Tuhle informaci jsme se vlastně dozvěděli až na poslední chvíli, stejně tak fakt, že zde budeme mít možnost bydlet pouze jeden měsíc, tedy půlku našeho pobytu. No a že není všechno vždy sluncem zalité, jsem měla tu čest, zjistit hned první den. Respektive ve tři ráno, kdy jsme z letiště dorazili do Brunswicku. Jak možná víte, přijeli jsme jako skupinka dvou kluků a mě. S touto sestavou jsme operovali již od samotného začátku veškerého zařizování. A světe div se, najednou to byl problém. Takže jako jediná holka, jsem se bohužel musela distancovat od zbytku našeho osazenstva.  Dalším již zmiňovaným překvápkem, byla již zmiňovaná lokalita. Původním plánem měl být tzv. „guest house“ právě na Saint Simons, kousek od resortu, kde jsme pracovali, avšak „full stav“ prý změnil situaci. Takže náhradním plánem byl právě Brunswick. Kolej byla sice hezky vybavená a hlídaná policií, ale pokud chtěl jít člověk pěšky alespoň na nákup a vzdálit se tak od pozemků koleje jen pár metrů, musel počítat s tím, že pro ostatní bude tak trošku za exota. V tomto městě nikdo nechodil pěšky, už jen z toho bezpečnostního hlediska. MHD zde bylo něco jako scifi. Dalším úkazem byla tak trošku kouzelná lednice, sdílená pro celou kolej. U té jsme museli počítat s tím, že nám v ní dokáže přes noc zmizet veškeré nakoupené jídlo dokonce i s rendlíkem. Netypický také nebyl ani neohlášený sanitární den, kdy se kuchyňka na celý den zamkla (takže žádná lednička). No a že jste přišli hladoví po dvanáctce? To nikoho moc nezajímalo. Skončilo to vždy jedním slovem- „sorry“. Ale jak se říká, každá zkušenost je k něčemu dobrá a člověk se s postupem času alespoň měl alespoň čemu smát. Jen mne trošku zarazil fakt, že vše bylo řešeno v rámci agentury, české i americké. A ani díky opakovaným stížnostem z více stran se nic nedělo. Takže jen jedna rada nad zlato. Dávejte si na vše pozor a třeba se i milionkrát na vše ptejte, už při samotném zařizování. A samozřejmě se nenechte jen tak odbýt. Proto jsem pak doslova zářila radostí, když se nám podařilo si vydobýt na další měsíc ubytování v útulném condu, které se nacházelo na Saint Simons.

Untitled 3

Saint Simons se nachází na jihovýchodním pobřeží, jedná se o přímořské letovisko situované mezi Savannah a Jacksonville. Paradoxně, tohle skvělé ubytování bylo 2x blíže do práce a dokonce výrazně levnější.

IMG_8773

1234

St. Simons bylo pro mne místo plné malých obchůdků, lákavě vypadajících restaurací a krásných pláží. Jediným háček pak byl akorát samotný čas, který jsem většinou trávila téměř každodenně v práci, neboť vydělat si na cestovatelskou část, bylo prioritou číslo jedna. Přesto zde však mohu s radostí pár doporučení uvést! Když se pozastavím u restaurací na Saint Simons, za zmínku určitě stojí podnik Tara Thai & Sushi restaurant- místní sushi a nudle mi budou sakra chybět. Nejednou jsem se sem přiřítila po celodenní směně v 11 večer a i v tuhle noční dobu jsem pokaždé dostala nálož výborné thajské kuchyně.

IMG_7186

Dalším skvělým místem bylo Sounthern Soul Barbecue. Přísahám, že tak dobrý burger jsem snad ještě nejedla (a to jsem jich tady spořádala dost). Rozpadající se trhané vepřové dovedené k dokonalosti křupavou bulkou, barbecue omáčkou společně s french fries a dalšími ingrediencemi, nemělo jednoduše chybičku.

7

Poslední (asi klasikou) bude Starbucks. Až zde jsem konečně pochopila, proč ho tady všichni natolik zbožňují. Za prvé jej najdete snad na každém rohu a za druhé je to jedno z mála míst v USA, kde si můžete dát klasické lahodné capuccino. Třetím aspektem je také fakt, že je za pár kaček (s ohledem na to, co průměrný člověk v USA za hodinu vydělá). Pro nás v ČR už pak takové benefity nepředstavuje. Vzhledem k množství kvalitních kaváren, které u nás máme, kde si bez mrknutí oka můžete dopřát  i výběrovou kávu v podstatě za dvakrát nižší cenu. Avšak na jednu kavárnu v evropském duchu jsem na St. Saimons narazila.

IMG_9514

Untitled 1

Lokalita na St. Simons se v neposlední řadě může také pyšnit krásnými a rozlehlými plážemi. Západ či východ slunce zde musíte jednoduše vidět. Jediné, čeho se zde můžete trošku obávat jsou žraloci. Dokonce se mi poštěstilo jednoho vidět i na vlastní oči, i když malého prcka. A když jsme u těch zvířátek. Měla jsem tu čest „seznámit se“ dokonce i se zvídavými mývaly, kteří si to zvesela štrádovali okolo našeho ubytování. A upřímně řečeno nevím, kdo z nás byl v ten moment zvídavější.

76

Na práci jsem se rozhodla vynahradit celý příští příspěvek.

Tak ať se máte na co těšit.

Mějte se krásně,

za případné komentáře se zlobit nebudu,

Vendula

 

2 Comment

  1. Fotky jsou krásné. Pravidelně ti tu projíždím tvůj blog a „ocham“.. Město Brunswick vůbec neznám, ale s tou kriminalitou to zní desive.. I když.. Mám občas ze sebe pocit, že žiju ve světě růžových poniku a nebezpečí pro mě neexistuje (když v noci chodím sama Prahou a je mi to fuk)

    1. Enne says: Odpovědět

      Děkuju moc :-), fotit by člověk v takovém prostředí mohl snad celé hodiny, o tom žádná. A jinak takový svět sama moc dobře znám :-)), kolikrát je taková „iluze“ snad to nejlepší :-D.