Vítejte v Denny´s, typickém americkém bistru

Denny´s,

typické americké bistro, po kterém asi čas od času zamáčknu i tu slzičku. Upřímně řečeno, se stravováním v USA to nebyla kolikrát legrace. Prvních 14 dní byl sice člověk zcela bez sebe ze všech těch pestrobarevných donatů, bohatě obložených hamburgerů a křupavých french fries. Avšak jak asi správně odhadujete, takhle se nedá stravovat do nekonečna. Navíc to samozřejmě nespadá v žádném případě do kolonky zdravého stravování. Denny´s však bylo místem, kde jste si z poměrně přehledného a bohatého menu, mohli vybrat i nějakou tu zdravější variantu. A to se cení!

Untitled 1

A abych to vzala úplně od začátku. Naše první návštěva Denny´s přišla s rozhodnutím konečně okusit typickou americkou snídani. Čímž nemám na mysli nic jiného než kopec lívanců zalitý javorovým sirupem dotažený k dokonalosti čerstvým ovocem. Jinak opět zdůrazním, že náš výdej v této době byl opravdu často enormní, tudíž nějakých těch kalorií navíc jsme se bát nemuseli (abychom zde nevypadali jako věčná selátka na výkrmu). Snídaňové menu zde bylo velmi hezky řešeno a k oné lívancové části jste si navíc mohli vybrat i talíř „na slano“. Ten byl nejčastěji tvořen vejci, slaninkou, šunkou, toastem či „americkým bramborákem“. Tudíž se z takového breakfast menu mohl velmi rychle stát taktéž předčasný oběd. U lívanců jste si mohli navíc zvolit, zdali chcete klasickou variantu, celozrnnou nebo třeba borůvkovou.

FMSF0215

Jak jsem to již zvládla nakousnout hned v úvodu, i zbytek menu stál rozhodně za to. Pokud jste zrovna neholdovali typickým americkým snídaním nebo hamburgerům, mohli jste si pochutnat třeba na výborném salátu s avokádem a kuřecím. Lákavě vypadalo také zapečené rizoto s brokolicí, apod.

Untitled 2

Denny´s na mě působilo dojmem typického amerického „bistra“, do kterého jsem si vždy přála zajít. Co se samotných cen týče, tak i ty byly velmi lichotivé. Jak možná víte, za veškeré služby si člověk v USA připlácí a nejlevněji zde vychází typické fast foody ala McDonald. Denny´s na nás působil jako taková zlatá střední cesta, jak po stránce ceny, tak kvality. Tudíž pokud byste se někdy pohybovali po USA a měli chuť na vydatnou snídani či oběd, Denny´s ráda doporučím.

Untitled 3

A to by tak bylo asi vše, k dnešnímu americkému okénku :-)

Mějte se fajn,

vaše Vendula