Las Vegas (our first destination on roadtrip)

Las Vegas bylo na našem roadtripu prvním místem, které jsme vůbec navštívili. Zároveň bylo také místem, do kterého jsme se několikrát vraceli. Jedná se o největší město státu Nevada. Las Vegas jsem si představovala jako bujaré místo plné neomezených možností. Kdy jste se v jednom momentu mohli ocitnout v Paříži, poté zase třeba v New Yorku. Casina na každém rohu byla samozřejmostí. A nezajít do jednoho zrovna na takovém místě by byl asi hřích. Jestli jsme vyhráli nějaký ten milion, můžete zjistit z fotek níž.

IMG_9647

IMG_9696

IMG_9762

IMG_9939

Untitled 3

IMG_0024

Untitled 6

Untitled 9

Mezi klasiku, kam každý turista „musel“ zavítat, byl samozřejmě známý #Lasvegassign. Avšak představa toho, že dáme rychlo fotku a jedeme dál, byla tak trošku zcestná. Už z dálky se na nás usmívala nejméně půlhodinová fronta. A s tímto se muselo počítat u každé větší atrakce, avšak i za to čekání to stálo.

IMG_0006

Člověk tak nesměl ztrácet na pozitivismu, že jo. O volných chvílích se mohl fotit třeba s dalšími nedočkavci (smích). Pán za mnou nevypadal zrovna nadšeně.

Untitled 7

Procházka po hlavní „štráse“ byla pro každého návštěvníka rozhodně nutností. Ať to byla architektura, lidé či samotná atmosféra, všechno tohle dohromady propůjčovalo LV jeho nezaměnitelnost.

Untitled 16

Po setmění tohle místo získávalo úplně jinou perspektivu. Všechny ty blikající a třpytící se billboardy byly něčím neuvěřitelným. Všude dokola se vyskytovali lákající „obchodníci“ k všemožné zábavě, ale tím největším zážitkem pro mne byla fontána před hotelem Bellagio. Od určité hodiny zde probíhala opravdu moc krásná show Tančící fontány doplněná hudbou a světelnými efekty.

Untitled 4

Pokud by vás zajímalo, kde se tento hotel nachází, tak ho myslím nemáte šanci minout. Leží totiž v samotném srdci „Stripu“. Strip je již zmíněná hlavní ulice v LV. Údajnou inspirací architektů bylo prý italské městečko Bellagio v italské Lombardii.

IMG_9836

IMG_9831

Přímo od Bellagia jste měli také například krásný výhled na „Paříž“- Eiffelovu věž. Ono v podstatě celé Las Vegas bylo koncipováno stylem, co krok, to jedno velké wow!

IMG_9607

Jak jsem již zmiňovala, naše cesta v Las Vegas začínala, ale také končila. Právě zde jsme si půjčovali naše auto pro roadtrip. Pokud by vás zajímala ubytování. Všechna z nich byla přes Airbnb. Airbnb je něco podobného jako booking.com, cenově možná ještě přijatelnější. Většinou to funguje tak, že vám daný člověk pronajme svůj pokoj nebo rovnou celý být. Ceny veškerého ubytování jsou velmi variabilní, ale věřte, že se dala sehnat ubytka i okolo 20-25 dolarů (os/noc). Chtělo to však pečlivě vybírat a stejně tak pečlivě číst recenze. Protože se člověk mohl samozřejmě napálit nebo skončit kdo ví kde (což se nám také párkrát povedlo). Každopádně v Las Vegas se dala sehnat opravdu dobrá ubytování (cena/kvalita).

IMG_9776

IMG_9725

IMG_0003

IMG_9735

Doufám, že se vám dnešní cestovatelský článek líbil.

Příště popojedem zase o kousek dál.

Mějte se hezky,

 vaše V.

4 Comment

 1. Moje vysněné místo v Americe to není, ale myslím, že by to stálo za to, i podle míst, které zmiňuješ a podle fotek. :)

  https://somethingbykatep.blogspot.com/

  1. Enne says: Odpovědět

   Určitě jo :-), i když je pravdou, že některé z míst působí jinak, než si člověk myslel.

 2. Hezké fotky:) Jednou bych chtěla do Las Vegas do casina, ale to se mi asi nesplní:D

  1. Enne says: Odpovědět

   Děkuji moc :-), ale třeba jo! Jak se říká, nikdy neříkej, nikdy :-).