Ohlédnutí za rokem 2018

A je to tady, další rok za námi.

Další rok stihl útéct téměř bleskovou rychlostí. A tak zrovna sedím u počítače, upíjím šálek kakaa, dodělávám pár restů a říkám si, že takové menší ohlédnutí za uplynulým rokem by nemuselo být vůbec špatným námětem dnešního článku.

IMG_5777

Rok 2018 byl pro mě především obdobím posledního školního roku v pravém slova smyslu. Tím pádem se jaro točilo především okolo diplomové práce, zkoušek a přípravy na státnic.

IMG_4951

Mimo jiné se však našel také čas na pár menších výletů, jako třeba menší tour po stopách nejrůznějších podniků.

IMG_4702

S příchodem léta, se můj čas tady v ČR, začal pomalu krátit. Zároveň mě čekalo to největší dobrodružství, jaké jsem si kdy vysnila-USA. Prvně však bylo zapotřebí zvládnout státnice a promyslet si, jakým směrem se má budoucnost bude po návratu ze Států ubírat.

IMG_6263

Nakonec jsem se rozhodla dát šanci myšlence, se kterou jsem si již delší čas pohrávala-doktorát. Takže ještě den před odletem mě čekaly přijímačky. A pak? tradá do Ameriky.

IMG_7649

Ani tady to však zpočátku nebyla procházka růžovým sadem, ale jak s oblibou říkám, za jakoukoli zkušenost jsem ve finále vděčná. Pracovní část nakonec poměrně rychle utekla a na řadu přišlo vysněné cestování.

IMG_9395

Po práci na restortu, kde jsme se 2,5 měsíce nacházeli, se mi někdy stýská. Především pak po několika skvělých lidech, které jsem zde poznala.

IMG_1004

V rámci cestování jsem se podívala do vysněného světa Harryho Pottera a dalších filmových kulis. Samotné cestování bylo něčím naprosto úžasným, i když někdy také poměrně náročným (často jsme nevěděli, do čeho vlastně jdeme). Až teď mě zpětně mrzí, že jsem dřív nebyla větší dobrodruh.

IMG_5165

Podzim se nesl v duchu příjezdu do ČR. Velmi rychlé aklimatizace a naskočení do dospěláckého života (práce, škola). No a zanedlouho jsem musela přijmout fakt, že mě dohnala i ta 25tka.

IMG_5968

S postupem času jsem si také začala uvědomovat jednu zásadní věc. A to tu, že mě výživa asi jen tak nepustí :-) . Často mě mrzí, že sem nestíhám přispívat, tak jak bych si přála. Avšak věřím, že s novým rokem by se mohlo mnohé změnit.

IMG_5914

Nový rok je pro mě vždy příslib motivací, a tak doufám, že se alespoň hrstka z toho vyplní. Vám bych milí přátelé chtěla popřát všechno nejlepší do nového roku. Hodně štěstí, zdraví, spokojenosti a také ať jsem i nadále rádi chodíte. Každý další vyvrácený potravinový mýtus či každá přínosná rada pro vaše cestování, je pro mě tou největší odměnou. Mějte se fajn, vaše V.