If you’re going to San Francisco

If you’re going to San Francisco.
Be sure to wear some flowers in your hair.
If you’re going to San Francisco.
You’re gonna meet some gentle people there.

Komu by se při zmíňce o San Franciscu nevybavila přesně tahle písnička. Zastávky našeho roadtripu beru možná trošku na přeskáčku. Dnešní prosluněné počasí mě však navnadilo vrátit se zpátky do stejně krásných dnů strávených v SF.

IMG_1636

Po New Yorku bylo pro mne San Francisco druhým nejkrásnějším městěm, které jsem při našem cestováním měla možnost vidět. I když je tohle město proslulé svými chladnými léty a mlhou, naše dny v SF byly naopak zaplněné sluncem. Na rozkoukání v tomto kouzelném městě jsme měli pouze jeden den. Zaměřili jsme se proto na klasiku v podobě Golden Gate Bridge.

IMG_1793

DSC_0388

IMG_1538

IMG_1556

IMG_1581

IMG_1596

Jedna z charakteristických věcí na San Franciscu je rozhodně kopcovitý terén. Upřímně řečeno si nedokážu představit, co by zde člověk dělal bez auta s „automatem“. V SF se nachází také China Town. Čínská čtvrť je situována na severozápadně od „Finanční čtvrti„. Sotva sem vkročíte, v okamžení se ocitnete zase na úplně jiném místě. Co byl však pro nás menší kámen úrazu, tak volba jídla. Často totiž nevíte, co se pod zapeklitým názvem skrývá. Já to naštěstí natrefila na „knedlíčky“ plněné krevetami, které byly opravdu vynikající.

IMG_1651

IMG_1644

IMG_1654

Naše kroky dále vedly k Lombard street. Tahle ulice je považována za nejzakroucenější ulici světa. Z toho důvodu nebylo divu, že zde bylo nespočet zájemců, co si tuhle uličku chtěli nejenom projet autem, ale i sejít. Mimo samotnou ulici mě však zaujalo samotné květinové zdobení, které celému místu propůjčilo nezapomenutelný vzhled.

DSC_0431

IMG_1697

IMG_1691

DSC_0433

IMG_1706

Minout jsme nezapomněli ani typické sanfranciské domečky. Fotky myslím, řeknou více.

DSC_0444

DSC_0446

IMG_1735

IMG_1744

K San Franciscu spadá také několik ostrovů. Jedním z nich je známý Alcatraz. Tento skalnatý ostrov, proslulý jako vojenská věznice, zná zajisté každý z nás. Pokud byste rádi prohlídku, nezapomeňte, že lístky je zapotřebí objednat opravdu s velkým časovým předstihem.

IMG_1714

A na závěř přidávám fotku mých milovaných asijských nudlí. Tyhle nudle mají však svůj příběh, který vám moc ráda povím. V již zmíněném China Townu jsem se rozhodla zaběhnout pro klasické nudle, kterých nemám snad nikdy dost. Zapadla jsem do útulného bistra, kde jsem však vzápětí zjistila, že zde není možné platit kartou. Paní prodavačce jsem se proto omluvila s tím, že si skočím vybrat a vrátím se. Než jsem se však stihla rozběhnout ke vchodu, přistoupil ke mně pán, který mi nudle jednoduše daroval, i přes mé namítání, že si skočím vybrat. Tak kdyby tento pán uměl náhodou česky a zavítal náhodou sem a přečetl si náhodou tento článek (samozřejmě jsme u tak minimální pravděpodobnosti, že to číslicí není ani možné vyjádřit), tak ještě jednou mockrát děkuji. Neboť mě zase jednou usvědčil v tom, že stále existují takoví neskuteční lidé.

IMG_1656

A to bude asi z dnešního pátrání po SF vše.

Kam byste se rádi podívali po USA příště?

Dejte mi vědět do komentářů.

vaše V.

 

1 Comment

  1. Krásné fotky, musel to být úžasný zážitek. San Francisco mě také láká. No a ještě bych strašně chtěla navštívit Mexiko:)