Co s volným časem aneb inspirace těchto dní

Ahoj všichni,

Je zřejmé, že tyhle dny nemusí být zrovna těmi pozitivními, proto si myslím, že každý nápad, na téma využití volného času, může přijít vhod. Z toho důvodu jsem si pro vás přichystala pár tipů, které ráda pošlu dál.

4E3ABAF2-FCDF-479A-B003-FA057CE763C9

  • Ušij roušku

Na internetu najdete opravdu nespočet návodů, jak zkusit „spíchnout“ roušku, ať už za pomoci šicího stroje nebo ručně. Každá vyrobená rouška je navíc rozhodně k dobru a může pomoct zrovna tam, kde je jich nedostatek.

  • Pomoc těm, kteří to potřebují

Pokud víš o někom ze svého okolí, kdo by ocenil pomoc třeba s nákupem, online doučováním či čímkoli dalším, rozhodně neváhej.

  • Úklid, základem všeho

Kdy jindy se pustit do pořádného úklidu než právě teď?

  • Pořádek i ve všem dalším

Pokud jste jak já a telefon a jiná elektronika vám hlásí přeplněnou kapacitu. Myslím, že teď je ta vhodná chvíle ke všemu usednout.

  • Čas na knihu

Netajím se tím, že ráda čtu. Navíc v dnešní době, pokud nemáte knížku zrovna u sebe, není problém mnoho knih najít i v internetové podobě. Abych Vám sem hodila i konkrétní inspiraci, zrovna mám rozečtený  Malý pražský erotikon (Patrik Hartl), pokračování „krimi případů“ od Roberta Brynzdzy Temné Hlubiny a takovou poměrně inspirativní knížku: Jsi prostě borec od Jen Sincero.

  • Když ne knihu tak seriál

Vhodná chvíle nastala také například pro procvičení angličtiny. Já osobně ji nejradši piluji právě občasným sledováním online seriálů.

  • Ve zdravém těle, zdravý duch

Že cvičit se dá i doma není žádným tajemstvím. Ráda bych Vám doporučila ten nejskvělejší cvičební program pod sluncem od -> Fitfabstrong.cz. Jedná se o 4-týdenní fitness program, který lze cvičit z pohodlí domova a navíc je zdarma. Mně se líbí především fakt, že si můžete vybrat z několika zátěžových úrovní či různých cvičebních videí vždy určených pro procvičení dané partie. K dispozici jsou ke stažení i různé cvičební plány, kterými se můžete inspirovat. Já se tohoto programu držím asi 3/4 roku, kdy se k němu vždy v rámci časových možností ráda vracím. Nejvíc mi pak vyhovuje sekce „light“, která trvá cca okolo 20 min, není natolik náročná a čas si na ni tím pádem udělá určitě každý z nás.

2098FABD-048B-49D1-AF4F-55D2DB2372A0

  • Jarní úklid i ve skříni

Nezapomeňte provětrat a probrat i svou skříň. Není poté nic lehčího než věci, které vám smutně leží ve skříni, vystavit online a poslat dál (až bude na zasílání vhodnější chvíle). Mile ráda vám sem pak dám svůj účet na Vinted, kde mě najdete pod nickem vendelin1 a kdyby se vám tam cokoli líbilo, dejte mi obratem vědět :-) .

  • Uvař z toho, co dům dal

Asi se shodneme na tom, že není ideální období na to vymýšlet všemožně světové recepty zahrnující těžko sehnatelné ingredience. Zkuste naopak pracovat s tím, co máte již doma a uvidíte, že třeba vymyslíte úplně nový zajímavý recept z něčeho, co vám běžně leží ve spíži.

  • Čas pro sebevzdělávání

Ať už za pomoci knížek, internetu, všude je všeho dostatek. Za angličtinu mohu doporučit englishme.

A jaké jsou vaše tipy pro delší chvíle těchto dní?

Mějte se krásně,

V.