Znovuchuť ke sportu

Kde najít ztracenou chuť k tomu něco dělat, respektive pak třeba v případě sportu? Myslím, že tuhle otázku si jednou za čas položí snad každý z nás. Já sama jsem pak ukázkovým příkladem. Z toho důvodu jsem si pro vás připravila několik tipů, které mě vždy zaručeně nakopnou.

IMG_1010

  • Důležité je začít

Nikde není psáno ani dáno, že váš první sportovní výkon musí trvat nejméně hodinu a musí zahrnovat nespočet angličáků. Naopak zkuste na začátek zvolnit, začít s něčím lehčím a méně náročným, než se zase dostanete zpátky do formy.

  • Dobře padnoucí oblečení

Cítit se dobře, i v případě cvičení, není vůbec na škodu. Tento faktor může navíc často sloužit i jako forma motivace. Pro mě je dobře padnoucí a pohodlné oblečení jedním ze základních pilířů úspěchu, i když se to může často zdát jako zanedbatelná banalita. V tomto ohledu proto mile ráda doporučím i skvělý portál, kde lze nakupovat módu online, což se v těchto dnech může hodit. Řeč je o modio.cz. Tahle stránka shromažďuje ty nejznámější e-shopy a následně zobrazuje všemožné slevy na daných stránkách. Najít tam nepochybně můžete například i takovou mou dlouhodobě oblíbenou klasiku v podobě sportovního multifunkčního černého Reebok trička, které nedám z ruky (odkaz zde)

 IMG_0993

  • Sportovní aktivita ušitá na míru

Každý jsme originál, a to ve všech ohledech. Fakt, že někoho baví běh a mně zrovna po chuti není, neznamená rozhodně konec světa. Důležité je toho, co nejvíce vyzkoušet a přijít těm vašim potencionálním oblíbeným sportovním aktivitám na chuť. Pro mě jsou jasnou „topkou“ takové in-line.

  • Ruku v ruce se stravováním

Asi je nad míru jasné, že žádný výsledek nebude natolik efektivní, pokud ke sportu nepřidáme i odpovídající jídelníček. Pestré, uvážené a pravidelné stravování je holt základem každého sportovního výsledku.

IMG_1013

  • Najdi si parťáka

 Já osobně k pravidelnému cvičení „přičuchla“ až díky kamarádce. Ta mě naučila pravidelnosti a vytrvalosti. S postupem času mi poté absence cvičení začala jednoduše chybět. Stejně tak, když se jedné/jednomu z vás nechce, tak ten druhý vás často zvládne skvěle namotivovat.

A co dodat na závěr? Snad jen sportu zdar!

V.