Pravý nefalšovaný Halloween

Když se řekne Halloween,

většině z nás se zajisté vybaví nespočet strašidelných kostýmů a typických amerických komedií, kde si děti chodí pro sladkosti. V neposlední řadě to jsou poté halloweenské party, které částečně pronikly za ty roky i k nám. Jak jste se možná dočetli z některého z předešlých článků, právě období loňského Halloweenu se mi poštěstilo strávit v USA. Tedy na místě, kde je to pro všechny přítomné jedno velké „boom“.

BA90C0BF-2CC7-4CFA-9EDD-3B0BC31BC524

Docela velkým paradoxem bylo, že jsme s kamarádkou, se kterou jsem v zahraničí byla, neměly vlastně vůbec v plánu Halloween jakkoli slavit. Avšak často jsou právě neplánované a spontánní akce tím nejlepším. Jinak tomu nebylo ani v tomto případě. V den Halloweenu jsme zcela nečekaně dostaly pozvánku na typickou akci nesoucí se v tomto duchu. Problémem však bylo, že jsme ani jedna neměly nachystaný žádný kostým. Pravdou je, že obchodní centra jsou v tomto období doslova k prasknutí co se týče nejrůznějších masek, hrůzostrašných doplňků, bytové a zahradní dekorace, takže i tahle varianta byla v záloze. Naštěstí se na nás však usmálo štěstí i v tomto směru. Kostýmy nám nakonec zapůjčila naše nejlepší paní domácí. A že bylo z čeho vybírat! Po zbytek času jsme nakonec řešily „dilema“, který převlek bude nakonec tím nejlepším.

E40C9A8F-ED3D-4042-84C4-BD92AEF418B5

Správné maskování jsme se rozhodly dovézt k dokonalosti i za pomoci zapůjčených paruk (naše americká maminka měla v záloze opravdu vše). No a tak jsem si po letech splnila své „přání“ a na jeden večer jsem byla tou pravou nefalšovanou brunetkou :-) . Kamarádka se zase naopak stala copatou blondýnkou, což k jejímu kostýmku typické Němky, padlo přímo dokonale. Mě naopak s úsměvem pasovala jako typickou Rusku (je fakt, že můj bohužel nefalšovaný tvrdší akcent to jen skvěle doplňoval). Nejvtipnější poté bylo pozorovat, jak si nás lidé zvládali plést. Tmavší barva vlasů totiž příslušela normálně kamarádce, nikoli mně.

0738C77C-71A4-4D18-9067-8F1F7DB7243C

V den D jsme dokonce na univerzitě dostaly takové milé překvapení v podobě strašidelného cupcake. V den Halloweenu řada studentů chodí na univerzitu dokonce v kostýmech už od samotného rána.  Večer pak následují právě proslulé party (samozřejmě už mimo univerzitní půdu). Takových „party“ míst bylo v jednom městě hned několik. Všechny, kde jsme se byly podívat, byly doslova přecpané k prasknutí. Z toho lze jak jinak než usoudit, že Halloween se bere v Americe opravdu tak, jak můžeme vidět právě ve  zmiňovaných amerických filmech. Jediné, co jsme však nikde během celého dne nezahlédly, byly děti prosící se o sladkosti (smích). A tak mě zrovna i napadá, že jsem se na tuto zvyklost zapomněla místních zeptat.

6A6BF210-5543-48AE-8C2B-DC8C50E1199F

Jinak samotná „halloweenská mood“ bylo vážně super. Typická taneční hudba střídající se s tóny živé kapely hrající o kousek dál. Radující se a zpívající lidé na každém kroku. Parkety plné zdatných i méně zdatných tanečníků kroutících se do rytmu čehokoli, co zrovna hrálo. Celkově ten pohled na všudypřítomné radující se masky vás vtáhl v okamžení do středu toho celého dění.

A co vy a Halloween? Lákalo Vás někdy slavit ho i tady u nás?

V.